СОНЯЧНА СИСТЕМА
від "Факти про Всесвіт і астрономію.UA"
ЗМІСТ:
Розділ 1 - Формування Сонячної системи
Розділ 2 - Сонце
Розділ 3 - планети Сонячної системи
Розділ 4 - Меркурій
Розділ 5 - Венера
Розділ 6 - Земля
Розділ 7 - Марс
Розділ 8 - Пояс астероїдів
Розділ 9 - Юпітер
Розділ 10 - Сатурн
Розділ 11 - Уран
Розділ 12 - Нептун
Розділ 13 - Плутон
Розділ 14 - Пояс Койпера
Розділ 15 - Хмара Оорта
РОЗДІЛ 1. Формування Сонячної системи
Сонячна система сформувалась приблизно 4,6 мільярдів років тому з невеликої частини велетенської молекулярної хмари. Більша частина її речовини виявилася в гравітаційному центрі і в подальшому утворило зорю — Сонце. Те, що залишилося стало планетами і іншими космічними об'єктами Сонячної системи.
РОЗДІЛ 2. Сонце
Сонце - найближча до Землі зірка, що знаходиться від нас на відстані однієї астрономічної одиниці (150 мільйонів кілометрів). Сонце відноситься до типу зірок жовті карлики, тобто не є великою зіркою, але навіть при цьому у Сонце може вміститися 1 300 000 планет Земля. Ого!
РОЗДІЛ 3. Планети Сонячної системи
У Сонячній системі є 8 планет, які обертаються навколо своїх барицентрів*. У Сонячній системі є як кам'яні планети, так і газові гіганти.
Планети Сонячної системи (у порядку віддалення від Сонця)
Меркурій - найменша планета Сонячної системи
Венера - найгарячіша планета Сонячної системи
Земля - єдина планета Сонячної системи, на якій є життя
Марс - єдина планета Сонячної системи, яка населена лише роботами
П О Я С А С Т Е Р О Ї Д І В
Юпітер - найбільша планета Сонячної системи, має кільця
Сатурн - має 146 супутників - це рекорд у Сонячній системі, має кільця
Уран - найхолодніша планета Сонячної системи, має кільця.
Нептун - найвітряніша планета Сонячної системи, має кільця.
П О Я С К О Й П Е Р А
Х М А Р А О О Р Т А
РОЗДІЛ 4. Меркурій
Меркурій - перша від Сонця, але НЕ найгарячіша планета Сонячної системи. Меркурій також є найменшою планетою Сонячної системи
ЦІКАВО!
На Меркурії є кратер, названий на честь Тараса Шевченка
У "Факти про Всесвіт і астрономію.UA" є стаття про Меркурій з цікавими фактами про цю планету
https://factyprovsesvitua.blogspot.com/2024/01/blog-post_82.html
РОЗДІЛ 5. Венера
Венера - найгарячіша планета Сонячної системи, хоча і друга від Сонця. Венеру інколи називають сестрою Землі, але це все тільки через майже однакові розміри. Умови на цій планеті просто жахливі. Тиск у 92 рази більше, ніж земний, середня температура - 467 градусів, ідуть дощі із сірчаної кислоти, постійно б'ють блискавки та швидкість вітру - 1 метр в секунду!
ЦІКАВО!
На Венері день триває довше року! День на Венері триває 243 земні доби, а рік - 225 земних діб
РОЗДІЛ 6. Земля
Земля - третя від Сонця планета Сонячної системи. Єдина планета у Сонячній системі, на якій є життя. Все це через те, що Земля знаходиться у "живій" зоні Сонця. "Жива" зона - це відстань від зірки, на якій вода може існувати в трьох станах, та у цій зоні не сильно спекотно, і не сильно холодно.
РОЗДІЛ 7. Марс
Марс інколи називають червоною планетою. Це четверта від Сонця, та остання кам'яна планета у Сонячній системі. Марс вже холодніший, ніж Земля, бо середня температура на Марсі близько -40 градусів.
ЦІКАВО!
Марс червоний через велику кількість іржі та пилу на його поверхні
РОЗДІЛ 8. Пояс астероїдів
Пояс астероїдів - зона, у якій літають астероїди між Марсом та Юпітером. Не зважаючи на популярний міф, що у поясі астероїдів так багато астероїдів, що там не можливо пролетіти, це - міф! Хоч у поясі астероїдів і є астероїди, але цей пояс достатньо великий, щоб рівномірно розподілити всі астероїди
ЦІКАВО!
Найбільший об'єкт у поясі астероїдів - Церера
РОЗДІЛ 9. Юпітер
Юпітер - п'ята, та найбільша планета Сонячної системи. Юпітер - це газовий гігант, отже приземлитися на Юпітер неможливо. Юпітер, так само як і Сатурн має кільця, але у Юпітера вони майже непомітні.
ЦІКАВО!
Юпітер - несформована зірка. Якщо Юпітер був би таким сами за розміром, але у 80 разів важчим, він міг би стати коричневим карликом
У "Факти про Всесвіт і астрономію.UA" є стаття з цікавими фактами про Юпітер. https://factyprovsesvitua.blogspot.com/2024/01/blog-post_22.html
РОЗДІЛ 10. Сатурн
Сатурн - шоста планета Сонячної системи. Сатурн має аж 146 супутників, що є рекордом у Сонячній системі, та лише 63 з них мають назви. Сатурн має найпомітніші кільця на відміну від Юпітера, Урана і Нептуна.
РОЗДІЛ 11. Уран
Уран - сьома та найхолодніша планета Сонячної системи. Температура на Урані може досягати -200 градусів, а найнижча зафіксована позначка -224,2 градуси.
РОЗДІЛ 12. Нептун
Нептун - остання планета Сонячної системи (восьма від Сонця), та є рекордсменом по швидкості вітрів. Вітри на Нептуні дують зі швидкістю 2400 кілометрів на годину.
ЦІКАВО!
У Нептуна, так само як і у Урана, Сатурна та Юпітера є кільця.
РОЗДІЛ 13. Плутон
Плутон - карликова планета, що до 2006 року вважалася планетою. Плутон знаходиться у поясі Койпера, як і всі інші транспептунові об'єкти.
ЦІКАВО!
У Плутона є 5 супутників
РОЗДІЛ 14. Пояс Койпера
Пояс Койпера - або транснептунові об'єкти - космічні об'єкти (в основному астероїди, карликові планети та метеорити) які знаходяться за Нептуном. Пояс названий на честь Нідерландського астронома Джерарда Койпера.
РОЗДІЛ 15. Хмара Оорта
Хмара Оорта - гіпотетичне джерело комет у Сонячній системі відкрита Яном Гендриком Оортом у 1950 році. Існування хмари Оорта не підтверджено на 100 відсотків, але дуже багато фактів вказують на її існування
Категорії: Сонячна система, Сонце, Планети, Планети Сонячної системи, цікаві факти.
Коментарі
Дописати коментар