Точної відповіді на це запитання немає, тому що вчені поки що не змогли дослідити весь Всесвіт, і знайти найбільшу зірку у ньому, але навіть найбільша зірка відома науці теж вражає своїми колосальними розмірами. У цій статті ми спробуємо розібратися, яка найбільша із всіх відомих науці зірок, який її розмір та де вона знаходиться.
На даний момент найбільша відома науці зірка - це червоний надгігант Стівенсон 2-18 (Stephenson 2-18), який знаходиться у сузір'ї Щита. Також відомий як RSGS2-18, Стівенсон 2-18 набагато більший ніж попередній рекордсмен - UY Щита. Знаходиться цей гігант на відстані двадцяти тисяч світлових років від Землі у галактиці Чумацький шлях, і має радіус близько 2150 Сонячних радіусів*, а вагу приблизно 35 мас Сонць.
На малюнку ви можете побачити порівняння розмірів зірки Стівенсон 2-18, минулого рекордсмена - зірки UY Scuiti, та нашого Сонця. Для того, щоб облетіти поверхню цієї зірки зі швидкістю світла знадобиться приблизно 9 годин. Для порівняння, щоб облетіти поверхню Сонця зі швидкістю світла знадобиться близько 14,5 секунд. Приблизний діаметр попереднього рекордсмена - зірки UY Щита становить 1708 Сонячних радіусів, а радіус Стівенсона 2-18 становить аж 2150 Сонячних радіусів! Температура поверхні Стівенсона 2-18 становить 3200 Кельвінів. Вчені припускають, що зірки, розміри яких більше за розміри Стівенсона 2-18 просто не можуть формуватися, або при формуванні стають нестабільними, але хто знає, що ховає від нас цей дивовижний і загадковий Всесвіт.Категорії: сузір'я Щит, зірки, червоні надгіганти, Стівенсон 2-18, космічні рекордсмени.
Коментарі
Дописати коментар