Перейти до основного вмісту

9 липня 2024 року - дуже важливий день для Європейської космічної індустрії | Факти про Всесвіт і астрономію.UA

 9 липня цього року стане дуже важливим днем для Європейської космічної індустрії. Європейське космічне агентство разом із французькою компанією Arianespace запустить ракету Ariane 6 з космодрому у Французькій Гвіані. Ця ракета має відновити космічну індустрію Європи, і зробити її більш розвиненою. 

Ракети Ariane призначені для того, щоб доставляти корисні навантаження у космічний простір. Місія Ariane стрімко розвивалася, і кожна наступна ракета була потужнішою та надійнішою за попередню. Ariane 6 стане шостою ракетою цієї місії.

Але компанія Arianespace, яка в той момент знаходилася на піку своєї могутності, не помітила настання нових часів, з якими прийшли і нові конкуренти, тому сталася така ситуація, що Європа, яка створила ринок комерційних ракет, повністю покинула його. У той час було вже пізно щось змінювати.

Ariane 6, фото від Європейського Космічного Агентства

Спочатку ракету Ariane 6 хотіли ввести в експлуатацію ще в 2020 році, чому завадила велика кількість технічних проблем, з якими зіткнулися розробники ракети та COVID 19. Врешті ці плани не здійснилися, а час введення ракети в експлуатацію неодноразово змінювали. На той момент виробництво попередника Ariane 6 - ракети Ariane 5 було припинено.

Після виходу Європи з міжнародного ринку комерційних ракет, багатьом європейським компаніям довелося йти по допомогу до Америки, а саме до компанії Ілона Маска SpaceX. Європейському космічному агентству також довелося віддати цій компанії декілька контрактів. 

Перший запуск Ariane 6 в уяві художника. ESA

Нова ракета Ariane 6 має повернути Європі місце на міжнародному ринку комерційних ракет, тому Європейське космічне агентство приділяє їй так багато уваги. Гендиректор Європейського космічного агентства оцінив шанси на успіх нової місії в більше  ніж  50 відсотків. І навіть якщо ракету Ariane 6 вдасться запустити успішно, ESA та Arianespace потрібно буде дуже багато працювати, щоб повернути Європі її місце на міжнародному ринку комерційних ракет. 
 
План ракет Ariane 62 та Ariane 64 від ESA

Категорії: Дослідження космосу, Європа, Arianespace, ракети Ariane, комерційні ракети. 


Коментарі

Популярні дописи з цього блогу

552 річниця з дня народження людини, що зупинила Сонце - Миколи Коперника | Факти про Всесвіт і астрономію.UA

Сьогодні, 19 лютого відзначається річниця з дня народження видатного астронома - Миколи Коперника. Він радикально змінив погляд світу на Всесвіт та астрономію, довівши, що Земля кругла і обертається навколо Сонця Миколай Коперник народився 19 лютого 1473 року в польському місті Торуні на березі річки Вісли. Його родина була досить заможною, їй належало кілька будинків, той, у якому народився майбутній астроном, і досі існує в Торуні, а вулиця названа на честь вченого. Миколай Коперник — справжній вчений епохи Відродження — він був не лише видатним астрономом, а й чудовим картографом, лікарем, економістом і літературним перекладачем. У своїй головній науковій праці «Про обертання небесних сфер» він довів, що Земля, як і інші планети обертаються навколо Сонця, а не навпаки, як вважалося раніше. Своїми розрахунками він підтвердив геліоцентричну систему світу, яку пропонували ще філософи давньої Греції. У його геліоцентричній системі Сонце перебуває в центрі світу, а планети обертають...

На аукціоні в Нью-Йорку продали марсіанський метеорит за суму більше ніж у 5 мільйонів доларів | Факти про Всесвіт.UA

 16 липня на аукціоні в Нью-Йорку був придбаний "найбільший шматок Марсу на Землі" - метеорит: NWA 16788. Це найбільший відомий марсіанський метеорит, тому, його очікувано придбали за рекордну суму. Цей метеорит був вибитий із поверхні Марса у результаті падіння на поверхню червоної планети великого астероїда. Після того, він літав по космосу і впав на Землю, і скоріш за все це сталося нещодавно. До такого висновку дійши науковці, тому що його хімічний і фізичний склад не сильно змінився з моменту падіння на Землю. Сам метеорит знайшли в пустелі Сахара у 2023 році, після чого науковці проаналізували його і дійшли до висновку, що цей "камінець" прибув до Землі саме з червоної планети. Марсіанські метеорити дуже рідкісні, це підтверджується тим, що із 77000 зареєстрованих метеоритів лише 400 з них є марсіанськими. Екземпляр з аукціона важив 24,67 кілограми і через ці всі фактори стартова ціна становила 2 мільйони доларів, але після торгів метеорит продали аж за 4,3 мі...

Боброва суперповня у листопаді 2024 | Факти про Всесвіт і астрономію.UA

У п'ятницю, 15 листопада цього року відбудеться остання цьогорічна суперповня. Нею буде Боброва повня. Бобер на фоні повні. Штучний Інтелект Точне походження назви цієї повні невідоме, але воно точно пішло від корінних американських народів, які спостерігаючи за бобрами побачили, що саме в цей час бобри будують свої зимові греблі. Повня відбудеться 15 листопада о 16:28, але найкраще за нею буде спостерігати незадовго після заходу Сонця. Також у чистому небі пізно вночі поруч із Місяцем можна буде побачити яскраве сузір'я плеяди. Звісно, для спостереження за повнею оптичні прилади не потрібні, бо природний супутник Землі буде освітлений Сонцем на 100 відсотків, і буде дуже яскравим і помітним. Джерело: myvin