446 мільйонів років тому, в ордовицькому періоді Земля могла мати кільця, такі самі як у Сатурна. До такого висновку дійшла команда дослідників із Сполучених Штатів Америки та Австралії, коли знайшла 21 кратер, що пов'язаний із цими кільцями.
Зараз всі гіганти Сонячної системи, такі як Юпітер, Сатурн, Уран та Нептун мають кільця. Існують припущення, що навіть Марс у минулому міг мати кільця. Але чи могла мати кільця Земля?
![]() |
Земля з кільцями. Зображення згенероване Штучним Інтелектом |
Науковці спробували дати відповідь на це запитання. Вони дослідили велике бомбардування Землі астероїдами, яке відбувалося в ордовицькому періоді, 446 мільйонів років тому. Вони знайшли 21 кратер, які, як вважалося, могли утворити уламки 150-кілометрового астероїду, що зруйнувався під час зіткнення із іншим космічним об'єктом у Головному поясі астероїдів. Але коли виявилося, що всі ці кратери перебували в межах 30 градусів від екватору вчені зрозуміли, що це могли бути кільця, тому що, якщо це дійсно було б бомбардування уламками астероїду, що розірвався у Головному поясі, кратери знаходилися б у хаотичних місцях. Тому дійшли до висновку, що причиною утворення цих кратерів міг бути лише величезний об'єкт, що був захоплений гравітацією нашої планети. Об'єкт поступово зближувався із Землею, а потім розірвався на маленькі уламки, які утворили тимчасове кільце у Землі.
Гіпотеза про кільце навколо Землі може пояснити зміни клімату та найпотужніший льодовиковий період, що спричинив вимирання, яке знищило 85 відсотків усього живого на Землі.
За матеріалами з сайту The Universe Space Tech
Коментарі
Дописати коментар