Щорічно, починаючи з 4 жовтня відзначається Міжнародний тиждень космосу. Цей день вибрали не просто так: саме 4 жовтня 1957 жовтня на навколоземну орбіту був запущений перший супутник - "Спутник-1". Саме цей день став початком космічної ери, тому його визнали датою початку щорічного заходу - Міжнародного тижня космосу
В січні 1957 року Сергій Корольов направив доповідну записку в Раду Міністрів СРСР, де писав, що в квітні або в червні 1957 року можуть бути підготовані дві ракети в супутниковому варіанті і запущені відразу ж після перших вдалих тестувальних запусків міжконтинентальної ракети. 21 серпня 1957 року було здійснено другий успішний запуск, а через 6 днів ТАСС повідомило про створення в СРСР міжконтинентальної балістичної ракети, і Сергій Корольов зайнявся підготовкою до космічного запуску.
Спочатку в планах було запустити важкий і складний супутник з низкою наукових приладів — об'єкт Д. Однак роботи по ньому тривали дуже довго і сильно затягувалися, тому було прийняте рішення виготовити дуже простий апарат з двома радіомаяками для проведення траєкторних вимірювань, а важкий супутник мав полетіти наступного разу, в травні 1958. Діапазон передавачів простого супутника був вироблений так, щоб стеження за супутником могли здійснювати радіоаматори.
4 жовтня о 21 годині 28 хвилин 34 секунди за київським часом було здійснено успішний запуск.
![]() |
Міжнародний тиждень космосу | Факти про Всесвіт і астрономію.UA Містить зображення створені Штучним Інтелектом, а також логотип Міжнародного тижня космосу |
Спочатку багато країн світу погодилися святкувати Міжнародний день космосу 4 жовтня, але Іран запропонував святкувати не день, а цілий тиждень. Тому 6 грудня 1999 року було ухвалене рішення про проведення Міжнародного тижня космосу - з 4 до 10 жовтня.
Проведення Міжнародного тижня космосу є потужним інструментом для підвищення інформованості людей у цій галузі. Всесвітній тиждень космосу дає змогу багатьом зацікавленим людям організувати заходи на тему навколоземного простору. ООН і космічні агентства різних країн розповідають про переваги освоєння космосу, мотивують людей займатися наукою, технологіями, інженерією та математикою.
Стаття містить матеріали із сайтів The Universe Space Tech та Wikipedia
Коментарі
Дописати коментар