Juno - це апарат який близько 9 років досліджує Юпітер, але 4 квітня цього року його місія цілком могла зірватися. Два рази апарат переходив у аварійний режим через невідому аномалію.
![]() |
Juno. Photo: NASA |
Юпітер — найбільша планета у Сонячній системі. Його магнітне поле у 20 тисяч разів потужніше за магнітне поле Землі, а його радіаційні пояси, наповнені високоенергетичними електронами та іонами, є небезпечними для будь-яких апаратів. Навіть захист Юнони, що розрахований на екстремальні умови іноді не може завадити небезпечним випадкам. За роки дослідження Юпітеру цей апарат переходив у аварійний режим 4 рази, але найзагадковішим з них є саме останній, бо стався він через дивну аномалію. 4 квітня апарат вимкнувся на аварійний режим за годину до зближення з планетою. Тільки через 45 хвилин апарат знову активував безпечний режим. Під час цього режиму на апараті вимкнуті всі наукові прилади, але зберігається зв'язок із землею. За інформацією від науковців, причиною є проходження крізь радіаційні пояси. Але цей випадок все одно не є до кінця зрозумілим, бо раніше такі прольоти були, а захисна система поралася із радіацією.
Але на превелике щастя, інженери NASA відновили зв’язок з апаратом і вже займаються передачею інформації, яку Juno зібрав до і після цього випадку. На даний момент метою науковців є з’ясувати можливість уникнення таких інцидентів у майбутньому. Також апарат готується до прольоту повз вулканічний супутник Юпітера Іо. Він здійснить його 7 травня на відстані 89 тисяч кілометрів.
Джерело інформації: The Universe Space Tech
Коментарі
Дописати коментар